Technologie nadruku

PERSONALIZACJA: jest to ideologia znakowania upominków reklamowych przez umieszczenie na nich indywidualnych danych, takich jak imię i nazwisko, logo lub fotografia. Gwarantuje to używanie takiego przedmiotu tylko przez osobę obdarowaną. Według amerykańskich badań w 80% przypadków takiego upominku nie oddaje się do użytkowania innym osobom.

TAMPONDRUK (Tamponadruk): Kolorowy nadruk na większości materiałów, o sztywnej jak i miękkiej powierzchni, zarówno na powierzchniach płaskich jak i zakrzywionych. Maksymalna wielkość nadrukowywanego motywu: okręg o średnicy do 80 mm. Dopuszczane materiały: papier, skóra, drewno, tworzywa sztuczne (w tym ABS), metal, szkło. Technika ta pozwala na znakowanie niewielkich artykułów reklamowych takich jak: długopisów, notesów, kalkulatory, otwieracze zegarów, zapalniczek.

SITODRUK: Druk tą metodą pozwala na zadruk dużych płaskich powierzchni. Maksymalna powierzchnia 80x80 cm. Druk wykonujemy na materiałach takich jak karton, materiały bawełniane i dzianiny, drewno, szkło, akryl, pleksi, metal, torby foliowe, opakowania, itp.

SUBLIMACJA (Termosublimacja): Polega na pierwotnym nadrukowaniu dowolnego wzoru specjalnymi farbami sublimacyjnymi na specjalnym nośniku: papierze lub foli jedną ze znanych metod (sitodruk płaski lub rotacyjny, offset, flexo, plotter piezoelektryczny). Następnie otrzymany wydruk za pomocą termoprasy przenosimy na białe tkaniny i dzianiny poliestrowe lub inne podłoża (drewno, płyty laminatowe, blachy, kubki FOTO itp.) pokryte białym lub bezbarwnym poliestrem. Druk sublimacyjny wykorzystuje fakt, że pewne pigmenty podczas podgrzewania przechodzą bezpośrednio ze stanu stałego w stan gazowy a ich pary są absorbowane i blokowane przez molekuły poliestrowe.

TRANSFER (Termotransfer): Podobnie jak sublimacja jest odmianą druku wykorzystująca specjalną folię transferową. Zalecany do nadruku na specyficzne powierzchnie np. nylon, poly, polistyren, polipropylen, drewno, metal. W tej technologi mamy do czynienia z typowym klejeniem się farby do znakowanego przedmiotu. Podobnie jak w sublimacji, wymaga odpowiedniego docisku w określonej temperaturze. Zastosowanie: zdobienie przedmiotów o nietypowych kształtach, kolorach i formatach. Pozwala stosunkowo niskim kosztem znakować pojedyncze przedmioty.

DRUK SOLWENTOWY: Sposób druku w ploterze atramentowym, w którym typowe tusze na bazie wodnej zastąpiono pigmentowymi tuszami solwentowymi (na bazie rozpuszczalników organicznych). Druk solwentowy można stosować wobec wszystkich podłoży z zawartością PCV, a w szczególności stosuje się go wobec podłoży nieprzyczepnych dla tuszy wodnych.

Praktyczne zastosowania druku solwentowego to wszelkie wydruki wielkoformatowe oraz odporne na czynniki zewnętrzne w dłuższym czasie (do kilku lat). Atramenty solwentowe są odporne na wiele czynników łącznie z promieniowaniem ultrafioletowym i na ogół nie wymagają laminowania. Ich wadą jest mniejsza precyzja niż dla atramentów wodnych, co jednak przy druku wielkoformatowym nie stanowi przeszkody (dla druków średnioformatowych oglądanych z bliska stosuje się zamiast pigmentowych atramentów solwentowych wodne atramenty pigmentowe).

Media do druku: frontlit- frontlight (baner), mesh (siatka), backlit, blockout, flaga, folia, papier itp.

UV: Druk UV to innowacyjna metoda drukowania, podobna do drukowania z domowych drukarek atramentowych. Czyli zasada jest taka sama jak w atramentówkach a polega na tym, że głowice napylają krople tuszu na materiał, który aktualnie zadrukowujemy. Jest to metoda nowa i dopiero co odkryta. W tej metodzie wydruku wykorzystuje się tusze polimerowe a cały wydruk utrwala się nadrukiem światła UV. Promieniowanie UV rozpoczyna cały proces polimeryzacji nadrukowanego tuszu, daje to efekt utwardzenia tuszu na płaszczyźnie. Na wydrukowanym materiale pozostaje zatem wydruk w postaci cienkiej warstwy kolorowego plastiku. Wydruk ten jest niebywale mocny i trwały. Drukowanie UV może odbywać się na wielu rodzajach materiałów. Ważne by materiał przygotowany do wydruku był materiałem płaskim

LASER: Metoda stosowana do bardzo trwałego znakowania na materiałach takich jak: drewno, szkło, akryl, pleksi, skóra, metal anodowany, stal nierdzewna i kwasoodporna, korek, papier, karton, kamień (marmur), guma, silikon, porcelana i inne. W branży reklamowej wykorzystuje sie dwa rodzaje lasera: Tzw. "Miękki - CO2" oraz "Twardy- YAG". Każdy z nich służy do znakowania określonych materiałów. Maksymalna wielkość nadruku/cięcia laserem "Miękkim": 60x40 cm. Maksymalna wielkość nadruku laserem "Twardym" na metalu: 3,5x5 cm.

TŁOCZENIE: Metoda stosowana do trwałego znakowania na przedmiotach wykonanych ze skóry i ekoskóry. Maksymalna wielkość matrycy 6 x 3 cm.

FOLIA FLEX i FLOCK: Specjalna folia, gładka lub mechata. Do wycinania w niej wzoró służy ploter tnący. Po ręcznym wybraniu pozostaje wzór do "naklejenia na produkt" Urządzenie do wycinania foli samoprzylepnej. Pozwala na tworzenie dowolnych naklejek wykorzystywanych najczęściej przy wizualizacji zewnętrznej. Przy zastosowaniu folii transportowej, możliwy samodzielny montaż, na praktycznie każdej powierzchni.

facebook
Zdjęcia płatne Katalog zdjęć płatnych
Zdjęcia darmowe katalog zdjęć darmowych